منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
......آقا ما در سنگرمون منتظر شما هستیم......
نظرسنجی
حدودا سن شما چقدر است؟


آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
................................... آیه قرآن تصادفی ................................... انقلاب اسلامی .............................. حدیث موضوعی .................................. مهدویت امام زمان (عج)
درباره ما

ای همیشه حاضر در میان ما !
با طراوت بهار دیدمت
با شمیم انتظار بوییدمت
و با دلی بی قرار جوییدمت !…

.:: شهید دکتر چمران ::.
جستجو

دعای فرج
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
وصیت شهدا
وصیت شهدا
کاربردی
ابر برچسب ها
شهید رجایی ,  دوقلوها ,  سنگر فناوری ,  اوباما ,  ستاد جوانان داوطلب اعزام به سوریه ,  امام خامنه ای ,  دی ,  تایمز اسرائیل ,  9 دی ماه ,  رهبری/ارتباط با استاد ,  برگه امتحانی ,  تصاویر/زیباترین سلام! ,  تصمیم باراک اوباما ,  زیباترین سلام ,  نرم افزارهای ویژه ولادت امام رضا(ع) ,  بنیامین نتانیاهو ,  زیارت آنلاین حرم مطهر ,  ghaher313 ,  ستاره هشتم ,  وداع دردناک ,  جنگ داخلی در سوریه ,  رئیس جمهور شهید ایران ,  آمریکا ,  بریدن یک سرباز سوری ,  در برابر چشم ,  چشم کودکان ,  معاریو ,  سر بریدن در برابر چشم کودکان ,  چهره شهید باهنر ,  خامنه ای ,  امام رضا(ع) ,  شهید محمد مهدی کازرونی ,  مقالات پیرامون امام هشتم ,  ضامن غریبان ,  نه ,  زیبا ,  کاخ سفید ,  اوباما «بزدل» ,  سر بریدن ,  جانم فدای رهبر ,  رئیس جمهور آمریکا ,  وداع ,  رژیم صهیونیستی در پی عقب نشینی ,  نقاشی چهره شهید باهنر ,  شهید باهنر ,  9 ,  اوباما ضعیف‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا ,  امام رضا (ع) آنلاین ,  سلام ,  شهید رجایی رئیس جمهور شهید ایران , 

سوره فلق:

بگو: «پناه مى‌برم به پروردگار سپیده دم

از شرّ آنچه آفریده

و از شرّ تاریکى چون فراگیرد

و از شرّ دمندگان افسون در گره‌ها

و از شرّ [هر] حسود، آنگاه که حسد ورزد.»

موضوع :
عکس و پوستر , 

كشورى كه دستش از علم تهى است، نمیتواند توقع عزت داشته باشد 

(امام‌ خامنه ای)


یك ملت، با اقتدار علمى است كه مى‏تواند سخن خود را به گوش همه‏ى افراد دنیا برساند؛ با اقتدار علمى است كه مى‏تواند سیاست برتر و دست والا را در دنیاى سیاسى حائز شود.

در این زمینه كه علم نیاز است، شماها مى‏دانید، اما خوب است مجدداً من این را بگویم كه حقیقتاً كشورى كه دستش از علم تهى است، نمیتواند توقع عزت، توقع استقلال و هویت و شخصیت، توقع امنیت و توقع رفاه داشته باشد. طبیعت زندگى بشر و جریان امور زندگى این است. علم، عزت میبخشد. جمله‏اى در نهج‏البلاغه هست كه خیلى جمله‏ى پرمغزى است. میفرماید: «العلم سلطان»؛ علم اقتدار است. «سلطان» یعنى اقتدار، قدرت. «العلم سلطان من وجده صال و من لم یجده صیل علیه»؛ علم اقتدار است. هر كس این قدرت را به چنگ آورد، میتواند تحكم كند؛ میتواند غلبه پیدا كند؛ هر كسى كه این اقتدار را به دست نیاورد، «صیل علیه»؛ بر او غلبه پیدا خواهد شد؛ دیگران بر او قهر و غلبه پیدا میكنند؛ به او تحكم میكنند.
عزیزان من! ما میخواهیم كشور را علمى كنیم؛ اما هدف از علمى شدن كشور این نیست كه كشور را غربى كنیم. اشتباه نشود. غربیها علم را دارند، اما در كنار علم و آمیخته‏ى با این علم چیزهائى را هم دارند كه از آنها میگریزیم. ما نمیخواهیم غربى بشویم؛ ما میخواهیم عالم بشویم. علمِ امروزِ دنیائى كه عالم محسوب میشود، علم خطرناكى براى بشر است. علم را در خدمت جنگ، در خدمت خشونت، در خدمت فحشا و سكس، در خدمت مواد مخدر، در خدمت تجاوز به ملتها، در خدمت استعمار، در خدمت خونریزى و جنگ قرار داده‏اند. چنین علمى را ما نمیخواهیم؛ ما اینجور عالم شدن را نمیخواهیم. ما میخواهیم علم در خدمت انسانیت باشد، در خدمت عدالت باشد، در خدمت صلح. ما اینجور علمى میخواهیم. اسلام به ما این علم را توصیه میكند


 وشما هدف را این قرار بدهید كه ملت و كشور شما در یك دوره‏اى، بتواند مرجع علمى و فناورى در همه‏ى دنیا باشد. یك وقتى من در جمع جوانهاى نخبه گفتم: شما كارى كنید كه در یك دوره‏اى - حالا این دوره ممكن است پنجاه ‏سال دیگر یا چهل سال دیگر باشد - هر دانشمندى اگر بخواهد به آخرین فراورده‏هاى علمى دست پیدا كند، ناچار باشد زبان فارسى را كه شما اثرتان را به زبان فارسى نوشته‏اید، یاد بگیرد؛ همچنانى‏كه امروز شما براى دستیابى به فلان علم، مجبورید فلان زبان را یاد بگیرید تا بتوانید كتاب مرجع را پیدا كنید و بخوانید. شما كارى كنید كه در آینده، كشور شما یك چنین وضعى پیدا كند؛ و میتوانید. یك روز اینجور بوده است؛ كتابهاى دانشمندان ایرانى را به زبانهاى خودشان ترجمه میكردند، یا آن زبان را فرا میگرفتند براى اینكه بتوانند بفهمند. این هم بد نیست شما بدانید كه كتاب «قانون» ابن‏سینا كه در پزشكى است، همین ده پانزده سال پیش - زمان ریاست‏جمهورى من - به فارسى ترجمه شد! بنده دنبال كردم؛ افرادى را مأمور كردم، بعد هم شنیدم یك مترجم خوش‏قلمِ بسیار خوش ذوق كُرد، این را به فارسى ترجمه كرده كه امروز ترجمه‏ى فارسى‏اش هست. تا آن وقت، قانون به زبان عربى نوشته شده بود - ابن‏سینا كتاب را به زبان عربى نوشته است - و به فارسى ترجمه نشده بود؛ در حالیكه چند صد سال قبل به زبان فرانسه ترجمه شده! یعنى آنها كه این كتاب را لازم داشتند، برده‏بودند و ترجمه كرده بودند. ببینید، مرجعیت علمى این است؛ مجبورند كتاب شما را ترجمه كنند یا زبان شما را یاد بگیرند. هدفتان را این قرار بدهید. همتتان را این قرار بدهید. همتتان را پیشرفت در زمینه‏ى دانش و شكستن مرزهاى علم قرار بدهید،
.

شما براى خودتان یك نقش تاریخى و ملى تعریف كنید، نه یك نقش شخصى. وقتى انسان نقش شخصى براى خودش تعریف مى‏كند - یك آدم بااستعداد - هدف او این میشود كه به ثروت برسد، به شهرت برسد، همه او را بشناسند، همه او را احترام كنند؛ این میشود هدف. به این چیزها هم كه رسید، دیگر كارى ندارد، انگیزه‏اى برایش باقى نمیماند؛ اما انسان وقتى براى خودش یك نقش ملى، یك نقش تاریخى تعریف كرد، وضع فرق میكند. شما باید آینده و تاریخ كشور را در نظر بگیرید و ببینید این ملت به كجا باید برسد و شما امروز در كجاى این چرخ و این ریل عظیم قرار دارید. امروز شما چه نقشى را باید ایفا كنید تا آن روز، این ملت بتواند در آنجا باشد. چنین نقشى براى خودتان تعریف و ترسیم كنید؛ هدف را بالا بگیرید.(12/6/86)


جهاد یعنى مبارزه؛ مبارزه‏ى در همین اصطلاح متعارف فارسىِ امروز ما. مبارزه انواع و اقسامى دارد: مبارزه‏ى علمى داریم، مبارزه‏ى مطبوعاتى داریم، مبارزه‏ى سیاسى داریم، مبارزه‏ى اقتصادى داریم، مبارزه‏ى نظامى داریم، مبارزه‏ى آشكار داریم، مبارزه‏ى پنهان داریم؛ اما یك نقطه‏ى مشترك در همه‏ى اینها وجود دارد و آن اینكه در مقابلِ یك خصم است؛ در مقابلِ یك مانع است. مبارزه با دوست معنى ندارد؛ مبارزه در مقابلِ یك دشمن است.
فرض كنید در دوران اختناق، كسى هر هفته مثلاً پنج تا كتاب میخواند؛ خیلى كار بود؛ اما لزوماً مبارزه نبود؛ جهد بود، جهاد نبود. اگر میخواست جهاد باشد، باید كتابى را میخواند كه در حركت او در مواجهه‏ى با رژیم طاغوت و رژیم اختناق، تأثیر داشت؛ آنوقت میشد جهاد. خاصیت جهاد این است.
دایره‏ى جهاد شما علم و فناورى است؛ یعنى شما اینجا از شمشیر و نیزه و ژ3 نمیخواهید استفاده كنید؛ از مغز و امكانات اندیشمندىِ درون انسان و فكر و قلم و چشم و اینها میخواهید استفاده كنید.
مجموعه، مجموعه‏ى علمى است؛ اما در چه جهتى باشد تا جهاد باشد؟ این مهم است. نگاه كنید ببینید براى كشور شما، براى انقلاب شما، براى اهدافى كه این انقلاب ترسیم كرده، كدام دشمن عنود در كمین نشسته و شما باید با آن دشمن عنود مبارزه كنید؟ كارتان در آن صراط كه شد، میشود جهاد.
بنابراین، اگر دنبال علمى بگردید كه این علم، دشمنان آن اهداف را نه فقط ناراضى نمیكند، خرسند هم میكند، این جهاد نیست. فرض كنیم جهاد دانشگاهى یا فلان مؤسسه‏ى مربوط به جهاد دانشگاهى بگوید در سال فلان، صد یا پانصد مقاله از من در «ISI» منتشر شده؛ این، ملاك نیست. این مقاله چه بود؟ در چه جهت بود؟ به چه درد شما خورد؟ آن كسانى كه با آرمانهاى شما دشمنند، نسبت به این مقاله چه موضعى داشتند؟ آیا آنها احساس خطر كردند؟ البته سیاسیونشان - اهل علم كه نگاهشان جور دیگرى است - یا نه، احساس خطر نكردند؟
در حركت جهادى، در علم جهادى، در تحقیق جهادى
موضوع :
امام خامنه ای (حفظه الله) ,  سخنان حکیمانه ,  خواندنی , 

انسان موجودی است ناشناخته
و ناشناخته تر از آن
مادر!

einlam.ir
موضوع :
سخنان حکیمانه , 

Amir Pourmand (6 of 8)-2.jpg


وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، مهمترین ویژگی‌های جدیدترین جنگنده ساخت این وزارتخانه با نام «قاهر 313» را ظاهر پیشرفته، سطح مقطع راداری بسیار کم، قابلیت انجام عملیات پروازی در ارتفاع پست، بهره‌گیری از سیستم‌های پیشرفته الکترواویونیک و بومی بودن برشمرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی در حاشیه مراسم رونمایی از جنگنده «قاهر 313» در جمع خبرنگاران، با تبریک این موفقیت بزرگ که به گفته وی در راستای تحقق فرامین فرمانده کل قوا به منصه ظهور رسیده است، اظهار کرد: کلیه مراحل طراحی و ساخت جنگنده بومی قاهر 313 توسط دانشمندان و متخصصان اقتدارآفرین سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع انجام شده است.

وحیدی در تشریح ویژگی‌های این جنگنده گفت: این جنگنده پیشرفته با مشخصات ظاهری منحصر به فرد، دارای سطح مقطع راداری بسیار کم و همچنین قابلیت انجام عملیات پروازی در ارتفاع پست است.

وی، بهره‌گیری از مواد پیشرفته در ساخت هواپیما و سیستم‌های الکترواویونیک پیشرفته را از دیگر ویژگیهای جنگنده قاهر 313 برشمرد.

وزیر دفاع با بیان اینکه "این جنگنده توانایی حمل تسلیحات پیشرفته بومی را دارد و از قدرت تهاجمی بالا برخوردار است"، گفت: جنگنده قاهر حقیقتا نمادی برجسته‌ای از نبوغ، خلاقیت و جسارت فرزندان برومند و برنادل ملت ایران در وزارت دفاع است.

وی، قابلیت نشست و برخاست با طول باند کوتاه و تعمیر و نگهداری آسان و سریع را از دیگر ویژگی‌های هواپیمای قاهر 313 عنوان کرد.

وحیدی همچنین افزود: هواپیمای جنگنده قاهر ثمره قدرت، ایمان، همت و رشد و بالندگی پرورش یافتگان مکتب خمینی(ره) و خامنه‌ای عزیز است که در آغاز طلیعه سی و چهارمین سالگرد انقلاب اسلامی با این اقدام افتخارآفرین، افزایش اقتدار ملی و ارتقای قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران را رقم زدند.

وزیر دفاع همچنین با بیان اینکه "فرم این هواپیمای جنگنده، فرمی بدیعی و شکل آن تازه است"، تاکید کرد: این جنگنده با جنگنده‌های پیشرفته دنیا از نظر فرم و شکل رقابت می‌کند.

وی با بیان اینکه "ما قدرت تولید سریع این جنگنده را داریم و می‌توانیم به اندازه کافی و در زمان‌های کوتاه و در صورت نیاز آن را تولید کنیم"، گفت: مدت کمی برای طراحی و ساخت این جنگنده به کار گرفته شد و این نشان از توان بالای متخصصان و دانشمندان ایران زمین دارد.

وزیر دفاع در ادامه سخنان خود به زمان صرف شده برای طراحی و ساخت جنگنده قاهر 313 اشاره کرد و افزود: مدت کمی برای طراحی این جنگنده به کار گرفته شده است و این نشان از توان بالای متخصصان ملت ایران دارد.

وحیدی در پاسخ به این پرسش که "پیام تولید این هواپیمای جنگنده برای دشمنان و دوستان چیست؟"، گفت: برای دشمنان ما موجب کینه، ناراحتی و دغدغه‌ خاطر آنها می‌شود، چراکه جمهوری اسلامی ایران با قدرت از منافع خود دفاع می‌کند و در جای لازم، برای دفاع از خاک و منافع خود از توان تسلیحاتی‌اش استفاده می‌کند؛ البته دوستان جمهوری اسلامی ایران از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی خوشحال می‌شوند.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که "آیا جمهوری اسلامی ایران برنامه‌ای برای صادرات این هواپیمای جنگنده دارد؟"، اظهار کرد: این جزو برنامه‌های بعدی خواهد بود.


..برای دیدن بقیه عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید..
موضوع :
عکس و پوستر ,  سیاسی ,  خواندنی , 
شمعون گفت: مرا از نشانه و علامات جاهل با خبر سازید،

رسول خدا صلّى اللَّه علیه و اله و سلّم فرمود:

اگر همراهش شوى آزارت دهد، و اگر از او دورى كنى ناسزایت گوید، و اگر تو را چیزى دهد منّت نهد، و اگر او را چیزى دهى ناسپاسى كند،

اگر به او راز گوئى افشا كند، و اگر او تو را رازى گوید تو را به افشاگرى متّهم سازد. اگر بى‏نیاز شود سركشى كند و سخت دل و ترش رو شود،

و اگر بینوا شود نعمت خداى را انكار كند و از گناه پروا نكند، و اگر شاد شود زیاده روى كرده و از حدّش تجاوز كند، اگر غم بیند ناامید شود،

و اگر بخندد قهقهه زند، اگر بگرید چونان بهائم عربده زند. به عیب‏جوئى نیكان پردازد، نه خدا را دوست دارد و نه از وى مى‏ترسد، از او حیا نكند و به یاد او نیفتد،

اگر خشنودش سازى به آنچه در تو نیست ستایش و تحسینت كند، و در صورتى كه بر تو خشم گیرد همه تحسینهایش از بین رفته و به دروغ تو را به باد بدگوئى گیرد.

آرى این راه و روش شخص جاهل و نادان است.

شمعون گفت: پس نشان اسلام را بیان فرمائید، رسول خدا صلّى اللَّه علیه و اله و سلّم فرمود:

ایمان، و علم، و عمل.

پرسید: نشانهاى ایمان و علم و عمل چیست؟

آن حضرت فرمودند:

نشان ایمان چهار چیز است: إقرار به یگانگى خدا، و اعتقاد قلبى به او، و كتابهاى او، و فرستادگانش.

و امّا نشان دانش چهار چیز است: خداشناسى، شناخت دوستانش، دانستن واجبات الهى، و حفظ و نگهدارى آنها تا اینكه انجام شود.

و عمل عبارت است از: نماز، روزه، پرداخت زكات، و یك رنگى.برچسب ها :
جاهل ,  نشان اسلام ,  ایمان ,  علم ,  و عمل , 

موضوع :
سخنان حکیمانه ,  اهلبیت , 
خواهرم به ترس...گِله ای نیست.

همینطوری بگرد !!

نکند عکس شهدا را ببینیم و عکس آنها عمل کنیم...
موضوع :
عکس و پوستر ,  خواندنی ,  حجاب , 
فواید گریه کردن
اشک مایعی است که با فرآیند ایجاد اشک در چشمها تولید میگردد. وظایف اشک شامل تمیز کردن و شستشوی سطح چشم، ضد عفونی کردن چشمها، لغزنده کردن چشمها برای حرکت آسان کره چشم و پلک ها، جلوگیری ازخشک شدن چشم ها و پلک ها ، ایجاد ارتباط میان انسان ها، دفع مواد تجمع یافته حاصل از فرآیند پاسخ به استرس میباشد. فقدان اشک باعث ایجاد سوزش، خارش و قرمزی در چشمها، احساس وجود شن در چشم ها، حساسیت به نور، از دست رفتن شفافیت قرنیه، ایجاد زخم در قرنیه، عفونت های مکرر و شدید چشم ها، خشکی چشم ها و در نهایت منجر به نابینایی می گردد.
فیلم (پرده) اشک از سه لایه مجزا تشکیل یافته است:
1-لایه موکوس(mucous): داخلی ترین لایه فیلم اشک میباشد. چسبناک و لزج بوده و از موسین تشکیل یافته است. این لایه توسط سلولهای ملتحمه و قسمت داخلی پلک ها ترشح میشود. این لایه قرنیه را میپوشاند تا یک لایه آبگریز برای پخش و گسترش یکنواخت لایه آبی فراهم آید. این لایه فیلم اشک را روی سطح چشم می چسباند. بدون این لایه، فیلم اشک بصورت قطره های ریز در خواهد آمد.
2-لایه آبی(aqueus):آبکی بوده و 90 درصد فیلم اشک را تشکیل میدهد. حاوی آب و دیگر مواد نظیر پروتئین های لاکتوفرین، لیزوزیم و لیپوکالین، الکترولیت ها، آنتی اکسیدانها و برخی ویتامینها میباشد. این لایه عمدتا توسط غدد اشکی ترشح میشود. وظایف این لایه شامل: اکسیژن رسانی به سطح چشم، مبارزه با عفونت توسط آنتی بیوتیک های طبیعی (لیزوزیم و لاکتوفرین)، صاف کردن سطح چشم، شستن چشمها ازسلولهای مرده، گردوغبار، مواد محرک و حساسیت زا است.
3-لایه (چربی) لیپید(lipid): این لایه روغنی است و خارجی ترین لایه فیلم اشک را تشکیل میدهد. این لایه توسط غدد میبومین(meibomian) که در لبه پلک ها ی فوقانی و تحتانی واقع میباشند ترشح میشود. این لایه با ایجاد یک حایل آبگریز از تبخیر لایه اصلی فیلم اشک (لایه آبی) جلوگیری میکند. وظایف دیگر این لایه شامل: افزایش کشش سطحی و جلوگیری از سر ریز شدن اشک از پلک ها و لغزنده کردن چشم و تسهیل عمل بازو بسته کردن پلک ها میباشد.

غدد اشکی(lacrimal glands):
غدد اشکی در گوشه خارجی چشمها و پشت پلک های فوقانی قرار گرفته اند. غدد اشکی هر کدام به اندازه یک بادام بوده و 2 سانتی متر طول دارند. مایع اشکی از طریق 6-12 مجاری کوچک ترشحی به فضای میان چشم و پلک فوقانی وارد میگردد. با هر بار باز و بسته کردن چشم ها اشک ازمجاری ترشحی غدد اشکی مکیده شده و به سمت مجرای اشکی-بینی که به صورت دو سوراخ بسیار ریز در گوشه داخلی چشمها قرار گرفته هدایت میگردد. در انتها اشک به کیسه اشک و سپس به حفره بینی می ریزد. به همین علت است که هنگام گریه کردن ممکن است دچار آبریزش بینی گردید.

انواع اشک: 
1-اشک پایه (basal tears): درچشمان پستانداران سالم قرنیه پیوسته (24 ساعته) توسط اشک های پایه خیس و تغذیه میگردد. این اشک باعث لغزنده شدن چشم ها و شستشوی چشمها از ذرات خارجی میگردد. مایع اشک حاوی آب+موسین+چربی ها+لیزوزیم+لاکتوفرین+لیپوکالین+ایمنوگلوبولین ها+گلوکز+سدیم کلراید+کلراید پتاسیم+آنتی اکسیدان ها+برخی ویتامینها میباشد.
2-اشک رفلکس(reflex tears):هر چزی که باعث تحریک و یا خشک شدن چشم شود، میتواند تولید این نوع اشک را افزایش دهد.این نوع اشک بطورغیرارادی و در پاسخ به مواد محرک چشم نظیر ذرات خارجی،گردوغبار،آلرژن ها،پاتوژن ها و مواد محرک دیگری همچون بخارات پیاز،گاز اشک آور و افشانه فلفل ترشح میگردد.این اشک ها سعی میکنند تا مواد محرک و آزاردهنده را از چشم ها پاک کنند.باد شدید و نور شدید خورشید نیز میتواند باعث تولید اشک رفلکس گردند.این اشک بیشتر آبکی بوده و از لیزوزویم و ایمنوگلوبولین بیشتری برخورداراست.
3-اشک احساسی و یا گریه(emotional tears/crying): این اشک هنگام احساساتی شدن انسان ها (استرس هیجانی ) و یا احساس درد فیزیکی ترشح میگردد. آغازگرهای هیجانی این نوع اشک معمولا خشم، اندوه، شادی، ترس، شوخ طبعی و ناکامی میباشند. ترکیبات شیمیایی این نوع اشک با ترکیبات دو اشک قبلی متفاوت است. اشک احساسی حاوی هورمونها و پروتئین های بیشتری میباشد. این اشک حاوی هورمونهای پرولاکتین، هورمون رشد، آدرنوکورتیکوتروپین، آندروفین و فلز منگنز میباشد.موضوع :
خواندنی , 

......شعر بمناسبت دهه فجر .........  

در مزارآباد شـهر نیستی / اسـتخوان زندگی پوسـیده بود

مرگ وحشت با دهان اسـلحه / اسکلت ها را دهان بوسـیده بود

دیـو در تاریکی آن سـالـها / از تن آلاله ها ، جان می گـرفت

خون سرخ شاهدان نوشیده بود / عنجه هاشان را به دندان می گرفت

آدمی افسـون شـیطان پلید، / گوسـفندان راضی از چوپانشـان

گر کسی بیدار می شد ناکهان / کشته می شـد بی صدا یا بی نشان

در چنین ظلمت شب ایران زمین / ناگهان، نـوری درخشـیدن گرفت

روح روح ا… ، جان در تن دمید / ابر رحمـت نـیز باریدن گـرفت

آمد آن آرام جان از هجرتش / گوئیا آن شب شـده صبح سـپید

مردمانـش گشـته با هم متحد / نـور ایمـان در دل آنها دمـید

مردم بیدار گشـته می شـدند / هـمصـدا با رهـبر بیـدارگر

با غریو مشــتهای لالــه ها / دیـو شـد از کاخهایش در بـدر

نورحـق تابـید در دلهـای ما / دست ها دست خدایی گشته بود

نارها گشــته اســیرنـورها / موسـم جشن رهایی گشته بود

سالگشت دیگری ازره رسـید / تهنیت ایدوسـتان، همسنگران

شادی خود را کمی قسمت کنید / سهم دارند از شـماها دیگران

دهه فجر مبارک
موضوع :
خواندنی , 
مشرق: رستم رفیعیان، از بچه‌های مسجد سیاهپوشان دزفول، درست در‌‌ همان سالی متولد شد که امامش پرچم قیام برافراشت و ۲۰ سال بعد، به نام نامی امامش، با همسرخویش پیمان وفا بست و ده ماه پس از آن، طی عملیات خیبر، پیمان خود با حضرت روح الله را به خون خویش امضا کرد و در حجلهٔ شهادت آرمید. 

آنچه می‌بینید، کارت دعوت به مراسم ازدواج شهید رستم رفیعیان است. کارتی که صفا و پاکی آن سال‌های آسمانی در آن موج می‌زند.

 

منبع : www.sarbazanebinam.mihanblog.com
موضوع :
عکس و پوستر ,  شهدا , 

ایکس – شبهه: اسلام را دوست دارم، ایران را دوست دارم و ...، اما فقط تاجایی که با آن چه «من» دوست می‌دارم منافات نداشته باشد، در واقع یعنی «فقط خودم را دوست دارم». مثل آنان که می‌گویند: «ما خدا را قبول داریم، اما آن گونه که خودمان می‌خواهیم بندگی‌اش را می‌کنیم، نه آن گونه او فرموده است» خوب این بندگی خود و بندگی نفس است و نه بندگی خدا.

بلا نسبت شما، در صدر اسلام مترفین نیز می‌گفتند: اگر این محمد (ص) می‌خواهد ما نیز مانند سایر توده‌های مردم (که غالباً ضعیف بودند) به او ایمان بیاوریم، اشکالی ندارد، ولی باید این آیات را کنار گذاشته و آیاتی بیاورد که ما خوشمان بیاید و به نفع ما باشد.

در هر مملکتی نقاط ضعف و قوتی دیده می‌شود و هم چنین خوشایندها و ناخوشایندهایی در قوانین و یا فرهنگ آنها وجود دارد. اما مهم این است که ملاک تشخیص و داوری چیست؟ «من»، «هوای نفس»، «منافع شخصی، حزبی، گروهی یاقبیله‌ای» و یا «خدا» و «عقلانیت»؟!

...
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic