صهیونیست ها در هشت ماه گذشته شاهد سه انتخابات مهم و تاثیر گذار بر احوال خود بوده اند؛ سه انتخاباتی که هر یک به نوبه خود از اهمیتی فوق العاده  برخوردار است.قبل از همه انتخابات ایالات متحده آمریکا می باشد.


انتخاباتی که طی رقابتی همچنان دو قطبی، "باراک اوباما" دموکرات پیروز میدان گردید و موجب شد تا یهودیان همراه خود را تا سال 2017 میلادی شناخته و دکترین های او را در موضوعات مختلف ارزیابی نمایند.
 

حزب دموکرات ایالات متحده آمریکا (Democratic Party)

پیروزی مجدد حزب دموکرات، به همراه سابقه چهارساله ی تطابق عمل ایشان، بالاخص در مواضع عمل در مسیر و خواست یهود، گواهی برای تثبیت استراتژی های عملیاتی و کلان ایالات متحده تا سال  1395 (2017 میلادی) می باشد؛ سالی که منطبق بر پیشینه سیاسی این کشور، پیروز میدان "فیل ها" جمهوری خواه بوده و در این سال آمریکا عملا با تغییر دکترین همراه می باشد.
 


حزب جمهوری‌خواه ایالات متحده آمریکا (Republican Party)


پیام پیروزی اوباما در انتخابات انتخابات ۱۶ آبان ۱۳۹۱ (۶ نوامبر ۲۰۱۲ میلادی) ثبات در سطوح استراتژیکال و عدم تغییر دکترین ایالات متحده تا چهار سال دیگر بود.
 

باراک حسین اوبامای دوم
ברק חוסיין אובמה השני

پیامی که موجب شد تا دومین انتخابات مهم و تاثیرگذار بر احوال یهودیان در 3 بهمن 1391 (22 ژانویه 2013 میلادی) واقع گردد.

انتخاباتی که ۹ ماه زودتر از موعد معمول خود و آن هم با اعلام دلیل عدم یکپارچگی دولت و بروز اختلاف بر سر بودجه سالانه با شرکای ائتلافی خود در دولت برگزارگردید.


انتخابات " کِنسِت" در نهایت به بقای جریان تندرو منجر و موجب تقویت و یکدستی افراطی ها در کابینه این رژیم گردید.

 
درصد فراگیری و چیدمان 120 کْرسی "کِنسِت" (Knesset) مبتنی بر انتخابات 22 ژانویه 2013 میلادی

انتخابات " کِنسِت" و ترکیب کرسی ها موجب شد تا رئیس جمهور 90 ساله یهودی ها بار دیگر نخست وزیر فعلی را جهت تشکیل کابینه معرفی نماید.


 
بر این اساس در ماه فوریه انتخاب "بنیامین نتانیاهو" به عنوان نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی صورت پذیرفت و کابینه افراطی وی از کنست نوزدهم رای اعتماد گرفت.
 

بنیامین نتانیاهو
בנימין נתניהו

بدین ترتیب کنست اسراییل نیز ضمن تطبیق عْمر چهار ساله خود با انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، بر ثبات دکترین نتانیاهو، که از سال 2009 میلادی در جایگاه نخست وزیری پیگیری می شود را (در صورت عدم بروز اختلاف) تا سال 1395 (2017 میلادی) تایید نموده و امتداد استراتژی های عملیاتی این رژیم را از منظری منطبق با تغییرات دکترین آمریکا در سال 2017 متضمن گردیده است.

 
و اما سومین انتخابات مهم و تاثیر گذار بر احوال صهیونیست ها، انتخابات ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ (14 ژوئن 2013 میلادی) است. انتخاباتی که یهودی ها و شرکای امریکایی آنها از ماه ها قبل به دقت و با وسواس هرچه تمام در حال رصد و ارزیابی آن بودند.

 
صرف نظر از وجوه حایز اهمیت ویژه انتخابات ۲۴ خرداد، نوع نگاه صهیونیسم به این انتخابات قابل تامل و بررسی است.

صهیونیست ها اگر چه بر این امر واقفند که خط مشی دکترین جمهوری اسلامی ایران توسط مقام امامت جامعه ترسیم می گردد، اما به خوبی می دانند که دکترین های عملیاتی رییس جمهور منتخب ایران چگونه در سرنوشت معادلات تاثیرگذار است.
 
 بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، روز پنجشنبه در جریان سفر به لهستان طی اظهار نظری در مورد انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت:"انتخابات ایران برای ما فرقی ندارد زیرا که سرنوشت اتم ایران در دست خامنه ای است"


بر این اساس پیش بینی و پیگیری سرنوشت انتخابات جمهوری اسلامی و بررسی دکترین های عملیاتی رییس جمهور منتخب ایران به عنوان کارویژه اصلی هر چهارسال یکبار بالاخص امریکا، اسراییل می باشد. کارویژه ای که موجبات تبیین و بروز رسانی استراتژی ها در قبال دکترین جدید رییس جمهور منتخب ایران است.


 
در این میان نکته قابل توجه آن است که ایالات متحده طی تقریبا سی سال گذشته از موهبت تغییر عادی دکترین عملیاتی به واسطه انجام تغییرات ناشی از انتخابات ریاست جمهوری در این کشور برخوردار می باشند.

 
به عبارتی دیگر آمریکایی ها طی سی سال گذشته به گونه ای کاملا اتفاقی از توانمندی و دست بالا در تبین استراتژی و تغییر عادی دکترین در قبال جمهوری اسلامی برخوردار بوده اند.

تغییری که رییس جمهور ایران را مجبور به اقدام در دو دکترین عملیاتی متفاوت جمهوری خواهان و دموکرات ها می نماید؛ امری که در صورت عدم لحاظ، موجب می شود تا با اتخاد دکترین واحد توسط رئیس جمهور ایران؛ قدرت صحنه گردانی از آن آمریکایی ها شده و عملا ایران در موضع پایین قرار گیرد.

نمونه ی بارز این پایین دستی را می توان در تغییر ناشی از برگردان قدرت از دموکرات ها به جمهوری خواهان در دوران ریاست جمهوری "کلینتن" به "بوش پسر" ملاحضه و ارزیابی کرد.

 
 
تغییری که موجب شد تا رییس جمهور وقت ایران به علت عدم تغییر دکترین عملیاتی و اتخاذ استراتژی مناسب، در موضع پایین قرار گرفته و تفَوُق صحنه از آن آمریکایی ها گردد.
تفَوُقی که منجر شد تا یکباره آمریکا در همسایگی ایران ظاهر شود و ایالات متحده بی اذن و اجازه از ایران اقدام به لشکر کشی در دو کشور مسلمان حاشیه پیرامون ایران، یعنی افغانستان و عراق، مبادرت ورزد.


همین تجربه ضرورت طراحی و تبین دو دکترین توسط هر یک از روسای جمهور ایران را متذکر می شود. دو دکترینی که همچون این دوره از انتخابات ریاست جمهوری در ایران، با دکترین های عملیاتی دموکرات آغاز و با "فیل ها"ی جمهوری خواه به پایان خواهد رسید.

 
 
اما در این میان صهیونیست ها با نزدیک نمودن دامنه تغییر دکترین خود به آمریکایی ها، سعی بر آن دارند تا هر چهارسال یکبار انتخابات مهم و تاثیر گذار جمهوری اسلامی ایران را مطالعه نموده و با تغییر دکترین آمریکایی ها در چهار سال دوم، بالاخص در نحوه برخورد با جمهوری اسلامی ایران، به تغییر و ترمیم دکترین خود مبادرت ورزند.
موضوع :
سیاسی ,  خواندنی ,  عکس و پوستر ,  خبر ,